site üstü slogan
Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

Web Sitesi Kaça Mal Olur?

Web Sitesi yaptırmanın Maliyeti nedir?


Web Sitesi yaptırmanın maliyeti Sitenin amacına göre değişiklik gösterir. Şirket Tanıtım Sitesi daha ucuza mal olurken, E-Ticaret Sitesi veya buna benzeyen sitelerin daha yüksek maliyet gerektirdiğini belirtmeliyim. Şimdi örnek olarak bir hesaplama yapalım. Web Sitesi için ihtiyacıımz olanları sıralıyalım.

  1. Alan adı , KDV dahil $11,79
  2. SSL Güvenlik Sertifikası , KDV dahil $6,13 (Hostinglerimiz ücretsiz SSL Hediyelidir)
  3. Hosting , ₺60 'den başlayan fiyatlar
  4. Mobil ve Seo uyumlu Web Site Scripti , ₺100 den başlayan fiyatlar
  5. Kurulum Paketi, ₺50 (ETicaret ₺100) (Aylık Takip Hizmeti paketi satın alımında Tanıtım Sitelerinde Kurulum ücreti yansımaz)

Toplamda ₺550 ye Web Sitemizi kurduk. Eticaret Sitesi olsaydı Barındırma ₺80, Script ₺150 ve Kurulum ₺100 olacağından toplamda ₺670 harcayacaktık, tabi E-Ticaret Sitesinde bunla bitmiyor. Kargo eklentisi, Ödeme eklentisi, Whatsapp eklentisi, XML eklentisi, Pazaryeri eklentisi gibi bir çok eklentiler mevcut, itiyacınıza uygun olanları seçip bunları ekstra satın almanız gerek ama dert etmeyin bizde bunların çoğu standart olarak ücretsiz sunuluyor.
Sitemizi Kurduk ve çalışır halde, peki her şey bitti mi? Tabiki Hayır. Web Sitesi Kaça Mal olur diye merak edenler için şimdi Web sitesi kurulduktan sonraki aşamaları anlatacağız. Öncelikle Sitenizin aramalarda görünmesi için çalışmalar yapmalısınız. İşte yapmanız gereken bazı çalışmalar!
Seo Hizmeti, Sitenizin belirli bir süre sonra belli başlı anahtar kelimeler ile aramalarda görünmesi için çok önemlidir. Bizde Site içi Seo Kurulum Hizmeti ₺300. Site dışı Seo Kurulum Hizmetimiz yoktur, Aylık Takip Hizmeti ₺100 , yani toplamda kurulum için ₺300. Takip için Aylık ₺100 olarak ödeme alınır.
Kurumsal kaydınızı yapmayı unutmayın. Whatsapp, Yandex ve Google haritalarda, Sosyal Ağlar ve diğer işletmelerde görünür olun. Google ve diğer işletmelere kaydınızı yapıp Sitenize bağlantısını sağlayın ve gerçek Analiz değerleri ile doğru kitleye ulaşın. Bu hizmet bizde Kayıt ücreti ₺1000. Takip ücreti Ayda ₺100 olarak alınır.
Sosyal Ağlara kayıt olup her yerden ulaşılabilir olmalısınız. Bizde şimdilik sadece Facebook ve İnstagram hizmeti bulunuyor. Bu hizmetlere kayıt, takip ve Post paylaşımları ayda ₺200 dir. Takibini kendiniz yapmak istersenz ve sadece aylık postlar hazırlanması istiyorsanız aylık ₺100.
Sitenizin Admin yönetimi Türkçedir, kolay anlaşılır vaziyette düzenlenmiştir. Sık sık girip kontrol etmek, ve yedeklemek gerekir. E-Ticaret siteleri daha zor gelebilir. Türkçe yanında yabancı dil desteği de olduğundan en az iki ayrı dil de giriş yapmanız gerekebilir. Bu Hizmeti de bizim yapmamızı isterseniz, Normal Kişisel yada Kurumsal Tanıtım Siteleri için ayda ₺100 iken E-Ticaret Siteleri veya bunlara benzer Emlak ve Ürün Siteleri için aylık ₺500 dir, ayrıca her girilen ilan için ekstra ₺3 ödeme alınır.
Sonuç olarak, Sitenizi kurdunuz ve tüm bu hizmetlerden yaralanmak istiyorsanız ödeyeceğiniz Kayıt bedeli ₺1300 dir. Aylık Takip için ise, Hizmetler ile birlikte Tanıtım siteleri için aylık Takip ücreti ₺500. E-Ticaret Siteleri için aylık Takip ücreti ₺900 dir. Web Sitesi Kaça Mal olur yazımızın sonuna geldik, geriye Reklam için ayıracağınız bütçe kaldı. Artık sitenizin maliyetini öğrendiniz. Hala kafanızda bir soru işareti varsa bize tüm iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz. 
Saygılarımla, Pro Web Siteniz