site üstü slogan
Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ VE İADE ŞARTLARI

1. ÜRÜN TANIMI VE SÖZLEŞMENİN KONUSU:
Hazır Web Sitesi Scriptleri açık kaynak kodlu bir çeşit Web Şablonudur. Her ürün bir Web sitesine ait dosyaları barındırmaktadır. Her Dosya kurulumu yapıldıktan sonra mevcut olan Demo ürünü ile aynıdır.  Satıcı, Müşteri'ye Site üzerinden almış olduğu her hangi bir scripti satmayı, Müşteri ise Script'i satın almayı kabul eder.
Dosyaları teslim aldıktan sonra yedeklemek veya orjinal dosyayı korumak Müşteri'ye aittir. Satın alınan ürün bir defaya mahsus teslim edilir. İkinciye gönderilmesi istenirse tekrardan satın alınması gerektiğini kabul etmiş olur.

2. SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 
3. KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:
Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünün Bedelini 3 gün içerisinde SATICI’ya ödemek zorundadır. Doğacak Tüm masraflardan ALICI sorumludur.
 
4. ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
 
5. ÜRÜN İÇERİĞİ:
Script dosyası sadece bir adet scirpt'en ibarettir. Kurulum hizmeti, Alan adı veya Hosting gibi faaliyetler pakete dahil değildir ve ekstra bedel ile alınması gerekmektedir.

6. SCRİPTİN TESLİMATI:
Satıcı, Script'i Online yoluyla en geç 48 saat içerisinde Müşteri'ye teslim edecektir. Müşteri ödeme bildirimi yaparak veya iletişim kanallarını kullanarak bu süreci hızlandırabilir.

7. SCRİPT'İN KULLANIM HAKLARI:
a. Müşteri, Script'i satın alarak aşağıdaki kullanım haklarını kazanır

   Script'i kendi web sitesinde kullanma hakkı
   Script'i kendi ticari faaliyetleri için kullanma hakkı
   Script'i üçüncü kişilere devretme hakkı

b. Müşteri, Script'i aşağıdaki amaçlar için kullanamaz

   Yasa dışı veya ahlaka aykırı faaliyetler için
   Üçüncü kişilerin haklarını ihlal edecek şekilde
   Satıcı'nın ticari itibarını zedeleyecek şekilde

8. GARANTİ VE SORUMLULUK:
Script, çalışır durumdadır ve herhangi bir hataya sahip değildir. Örnek Site olarak Demo kuruludur. Scripti satın alan Müşteri, Demoyu inceleyip doğru ürünü satın aldığını kabul etmiş olur. Satıcı, Script'in kullanımı sonucunda ileride herhangi bir nedenden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi hiç bir zarardan sorumlu değildir. Scripti satın alan Müşteri, tüm sorumlulukları, ilerde oluşabilecek riskleri ve kullanım sonucu oluşabilecek zararları kabul etmiş olur.
 
9. İPTAL VE CAYMA HAKKI:
Scriptler Online ürün olduğundan, kopyalanma ve çoğaltma ihtimali olmasından dolayı Müşteri'ye, Script gönderildikten sonra iadesi kesinlikle yoktur.
Müşteri, Satıcının henüz daha Scripti göndermemesi halinde ürün iptaline giderse, Satıcı uygun gördüğü taktirde, Müşteri'ye ödediği bedeli iade edecektir. Müşteri, ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Müşteri, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. İade işlemlerinde Kredi kartı komisyon ücreti ve benzeri masraflar Müşteri'ye aittir.
 
SATICININ İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ŞİRKET ADI/UNVANI: Pro Web Siteniz
ADRES: 152 Evler Mah. Öztürk Sk. 48/4
Yıldırım / Bursa
EPOSTA: prowebsiteniz@gmail.com
GSM: 0533 554 71 51
 
10. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:
ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

11. ÖDEME VE TESLİMAT:
Müşteriler Kredi Kartı ile PayTr üzerinden Güvenle Satın alabilir. Banka Havalesi, EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak,
İbrahim Özdemir 'adına İBAN TR59 0011 1000 0000 0071 5302 53, hesaplarımızdan (TL) , veya 0533 554 71 51 kolay adres tanımlı cep telefonumuzdan yapabilir.
Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir.
Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

12. UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ:
Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklar, Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri tarafından çözümlenecektir.